Detox

Detox, vücudumuzun kendi üretmesiyle ve ya dışarıdan bazı etkenlerle vücudumuzda biriken toksinin atılması işlemine denmektedir. Nasıl ki insan bünyesi yorgun düştüğünde dinlenmeye ihtiyaç duyuyorsa, vücudumuzda fazla toksinden arınmaya ihtiyaç duyar.

Toksinler vücudumuza havadan, yiyeceklerimizden, içeceklerimizden ve havadan girmektedir. Bağışıklık sisteminin düşük olmasıyla deri, nefes, vücut salgıları, sindirim ve boşaltım sistemi yoluyla toksinler vücudumuzda birikmektedir. 
 
Detox, ruhsal ve bedensel olarak rahatlamaktır. Ruhsal arınma zaman isterken, fiziksel arınma, gün içinde lenf dolaşımımız aracılığıyla doğal olarak gerçekleşmektedir.
 
Detoxun amacı, vücudumuzdaki suların asitleşmesini engellemek, toksinlerden arınarak sağlıklı bir yaşam sağlamaktır. Alkalik vücut sıvısı ve kandaki oksijen, aynı zamanda güçlü bir bağışıklık sisteminin temelini oluşturmaktadır. Kanın asitleşmesi organlarımıza ve beyin hücrelerimizi olumsuz etkileyebilir. İşte detox tüm bu sorunların çözülmesinde oldukça önemli bir sağlık işlevidir.

© 2012 Kadınlar Ne İster. Tüm Hakları Saklıdır.seo Optimizasyon | paylaş - karasu satılık yazlık